SPOTKANIE Z ASTRONAUTĄ

12 maja dwie uczennice klasy III, laureatki szkolnego konkursu plastycznego (Agnieszka Kięłbasa i Ilona Błaszkiewicz) wzięły udział w zorganizowanym przez Fundację Pomocy Dzieciom  i Młodzieży ,,Barka" spotkaniu z astronautą  - członkiem załogi promu kosmicznego ,,Endeavour STS-130". Na spotkanie przybyło wielu zaproszonych gości: media, studenci oraz dzieci ze szkól biorących udział w Programie ,,PROJEKTOR - wolontariat studencki".
Astronauta opowiadał o misji STS-130, która trwała 14 dni. Jej celem było dostarczenie na ISS, oraz zainstalowanie, modułu Node 3 wraz z modułem obserwacyjnym Cupola. Dzięki temu Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma wspaniały widok na Ziemię.

Terry Vits w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wyprawie, prezentował zdjęcia i nagrania filmowe oraz chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Astronauta zachęcał dzieci do podejmowania wyzwań, stawiania sobie ambitnych celów i wytrwałego dążenia do ich realizacji.