POLA NADZIEI

Nasza szkoła po raz drugi postanowiła przystąpić do akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, celem której jest wsparcie powstającego w Krośnie przy ulicy Grodzkiej (stary szpital) Hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty.
W ubiegłym roku wolontariusze – uczniowie z klas IV – VI kwestowali w Niedzielę Palmową, wręczając każdemu darczyńcy symboliczny kwiatek z bibuły, wykonany przez kółko bibułkarskie oraz uczniów SP Krasna. Żonkil – kwiat symbol nadziei, przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Ogółem w roku ubiegłym zebrano w naszej miejscowości ponad 1140złotych.
W tym roku dzieci również przygotowują się do akcji. W ostatni dzień marca gościliśmy w szkole koordynatora akcji „Pola Nadziei” Panią Wirę Jankowską, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam cel akcji, jej ogromne znaczenie a także rolę wolontariatu. Tegoroczna akcja charytatywna w naszej miejscowości odbędzie się 11 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego.