< SZKOŁA, KRASNA <title>SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

IV GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ,,CZAR PAR"

20.03.2010  roku w Korczynie odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych pn. „Matematyczny Czar Par”.
W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela matematyki pani Teresy Podkul. Były to dwie pary z klasy IV i dwie z klasy V. Konkurs polegał na rozwiązywaniu parami zadań matematycznych w pięciu kategoriach:

•  zadania tekstowe,

•  zadania o wiekach,

•  krzyżówki matematyczne,

•  ważenie,

•  Jajko Kolumba.

Za poprawne rozwiązanie zadania para otrzymywała punkty. Premiowana dodatkowymi punktami była również szybkość rozwiązania zadań. Nasi uczniowie „spisali” się bardzo dobrze. Na dwanaście par z klas czwartych para Magdalena Niemiec i Paweł Kiełbasa zajęła miejsce trzecie. Podobny wynik uzyskała para z klasy piątej, Kamila Ziobro i Karolina Wnęk. Było to również trzecie miejsce na dwanaście par. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia.
Oprócz zmagań z zadaniami matematycznymi była to również fajna zabawa dla uczniów.

Matematyka może więc być również źródłem wspaniałej zabawy !