TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

 

W dniu 21 kwietnia 2010 r. w budynku Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie odbył się ,,Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Turniej przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • część teoretyczna – test z wiedzy o ruchu drogowym,

  • część praktyczna – jazda w miasteczku rowerowym.

Na pierwsze zadanie uczniowie mieli 40 minut. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań z zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, wykazać się znajomością znaków drogowych oraz umiejętnością odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach spotykanych w ruchu drogowym, np. skrzyżowania, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugie zadanie polegało na przejeździe rowerem po torze przeszkód i określonej trasie w miasteczku rowerowym zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. W tym zadaniu liczyła się wyłącznie precyzja i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Naszą szkołę, po wcześniejszych szkolnych eliminacjach, reprezentowali: Julia Paradysz, Aleksandra Bieszczad i Jakub Łuksa.
Wyniki pierwszego etapu (pisemnego) były dla nas satysfakcjonujące, byliśmy jedną z czołowych drużyn. Nasze nadzieje wysokie miejsce szybko rozwiał jednak drugi etap. Stres i złe warunki atmosferyczne były przyczyną złej jazdy po torze przeszkód.